برگزاری مراسم کریسمس

برگزاری مراسم کریسمس

پاسخ داده شد
0
0

آیا برگزاری مراسم کریسمس و شرکت در آن برای یک مسلمان جایز است؟ برخی از علمای اسلام این کار را منع کرده‌اند و می‌گویند: از پیامبر(ص) حدیثی نقل شده که (من تشبه بقوم فهو منهم) یعنی کسی که به قومی شبیه شد او از آن قوم است. آنها می گویند به استناد این حدیث ما نباید اعیاد مسیحیان را برگزار کنیم یا در آن شرکت نماییم.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

شرکت در جشن کریسمس و ولادت حضرت عیسی(ع) جایز است و تبریک گفتن برای آن اشکالی ندارد و بلكه خوب است برای ایجاد اتحاد بین مسلمانان و اهل کتاب در جشن‌های آنها شرکت کنیم. و اما روایتی که در سوال آورده شد مربوط به این چیزها نیست بلکه به معنای این است که بخواهیم در اعتقادات و اعمال انحرافی به قومی شبیه شویم نه در بحث جشن و شادی.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.