خصوصیت بادی که مسخر سلیمان بود

خصوصیت بادی که مسخر سلیمان بود

پاسخ داده شد
0
0

در قرآن آمده است که باد، مسخر سلیمان بوده است و سلیمان هرجا که می خواسته با آن باد می رفته. حال سوال این است که اگر سلیمان بخواهد با باد مثلا به فلان نقطه ی زمین رود باید طبیعت به هم بخورد و قوانین دیگر طبیعت تغییر کند مثلا اگر باد بخواهد با سرعت تندی به درخواست سلیمان به فلان منطقه رود مردم آن منطقه با مشکل دچار خواهند شد و حتی ممکن است به خاطر آن باد تند کشته شوند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

بادی که مسخر سلیمان بوده است ظاهرا باد خاصی بوده است که قوانین دیگر طبیعت را به هم نمی زده است یعنی در زمان سلیمان طبیعت طبق روال خود پیش می رفته است نه اینکه مثلا بادی که قرار است به صورت طبیعی به سمت شرق رود به خاطر کاری که سلیمان در قسمت غرب داشته مسیر خود را تغییر دهد و به سمت غرب برود. خیر، ظاهرا بادی که مسخر سلیمان بوده مثل هواپیماهای امروزی عمل می کرده است. شاید کلمه ی (رخاء) در آیه ی فَسَخَّرْنَا لَهُ الرِّيحَ تجْرِى بِأَمْرِهِ رُخَاءً حَيْثُ أَصَابَ(ص-36) اشاره به همین مطلب داشته باشد چرا که رخاء یعنی (به نرمی) و می تواند اشاره به این داشته باشد که بادی که مسخر سلیمان بوده دارای آرامش بوده و قوانین طبیعت را به هم نمی زده است.
شاهد این مطلب که بادی که مسخر سلیمان بوده باد خاصی بوده است این است که کلمه ی (الریح) بکار رفته نه (الریاح)

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.