سؤالی پیرامون نجاسات

سؤالی پیرامون نجاسات

پاسخ داده شد
0
0

آیا می توان مثلا در مورد احکام مربوط به نجاست مردار از یک فقیه و در مورد نجاست الکل از فقیه دیگری پیروی کرد ؟
و سوال دیگر ، در مطالبی که در کانال در مورد احکام نجاست و مطهرات گفتید ، مطلبی را عنوان می کنید و آن اینکه ادرار وقتی خشک بشود رفع نجاست شده ولی چون بو می دهد باید با آب شست تا پاک شود ، حال اگر لباس بو ندهد لباس پاک است ؟
و اینکه ادرار وقتی روی لباس خشک می شود لباس لک می گیرد ایا لباس لک گرفته از ادرار خشک شده را با فرض اینکه لباس بو ندهد نجس می دانید ؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

در بحث تقلید نباید زیاد جزئی وارد شد که بگوییم نجاست ادرار را از یکی تقلید کن و نجاست الکل را از شخص دیگر. اگر کسی متخصص در باب احکام نجاسات است معمولا کل باب را از او تقلید می‌کنند و نمی گویند که در خود نجاسات نیز از چند نفر تقلید کن. زيرا تقليد امر عقلايي است ولي به هرحال اگر روزي اين دو باب نياز به دو تخصص متفاوت داشت تقليد از دو نفر متخصص متفاوت جايز است.
و اما در مورد ادرار روایات اصرار دارد که با آب پاک شود و منظور بنده این بوده که اگر ادرار خشک شد نجاستش سرایت نمی کند و اینکه بخواهیم بگوییم به صرف خشک شدن پاک می شود مشکل است و باید بیشتر تأمل کرد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.