معنای جدیدی از ابن السبیل

معنای جدیدی از ابن السبیل

پاسخ داده شد
0
0

قرآن اصرار دارد که به ابن السبیل یعنی در راه مانده کمک کنیم. امروزه با وجود کارت بانکی و تلفن، ابن السبیل معنا ندارد چون اگر شخصی در شهری بدون پول ماند به راحتی می‌تواند با خانواده یا دوستانش تماس بگیرد تا برای او پول واریز کنند. حال آیا امروزه واقعا ابن السبیل نداریم؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

بنده به ذهنم می‌رسد (ابن السبیل) در قرآن علاوه بر اینکه در راه مانده را در بر می‌گیرد شامل دانشجویان ، رزمندگان و …. که مشکل مالی دارند نیز می‌شود و همچنین فقرای آیه 273 سوره بقره را نیز در بر می‌گیرد. در واقع الف و لام در کلمۀ (ابن السبیل) شاید الف و لام عهد ذهنی باشد که ناظر بر فقرایی است که در آیه 273 سوره بقره بیان شده است یعنی فقرائی که در راه خدا به فقر مبتلا هستند. به عبارت دیگر سبیل در کلمۀ (ابن السبیل) اشاره به سبیل خدا دارد یعنی فرزند راه خدا.
با توضیحات گفته شده می توان گفت که (ابن السبیل) در آیۀ خمس که یکی از مصارف خمس است می‌تواند طلاب حوزه‌های علمیه را البته با شرائط گفته شده شامل شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.