همجنسگرایی در زمان حاضر

همجنسگرایی در زمان حاضر

پاسخ داده شد
1
0

سلام و عرض احترام
پس از عرض تبریک عید سعید فطر و آرزوی سلامتی برای حضرتعالی سخن خود را آغاز میکنم.
پس از انجام تحقیقات متعدد از محضر پزشکان زیادی دریافتم که همجنسگرایی و نه همجنسبازی یک حس و گرایش ذاتی بوده که شخص بدلیل یک سری اتفاقات و فعل و انفعلات در دوران جنینی و کودکی برایش پیش امده و خود شخص هیچ نقشی در بوجود آمدن این حس نداشته است.
حال با وجود این مباحث آیا میتوان گفت افرادی که همجنسگرا هستند بر آنها گناهی نیست و میتوان این گرایش را هم مانند بقیه گرایشهای جنسی محسوب کرد؟
متاسفانه هیچ جوابی در این موضوع به جز انکار و تخریب در بین علما وجود ندارد.
با توجه به اینکه در زمان فعلی جامعه به مراتب بیشتر از قبل درگیر این قضیه است ، به جا و پسندیده است که متخصصان دینی در این موضوع فعالیتی انجام دهند تا بلکه آنان که مبتلا به این گرایش هستند و دغدغه دین دارند از این نظر تکلیفشان معلوم شود.
سپاسگزارم

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
1
0

این مسأله امروزه معضلی است؛ زيرا همانطور که طبيعت‌ها عوض مي‌شود و همانگونه كه در ژن‌ها دستکاری می‌کنند ممکن است چيزهايي ناخواسته باعث شود که گرایش جنسی افراد عوض شده و به سمت غیر طبیعی رود. بنابراين بايد در مورد اين مشكل بحث و بررسي علمي صورت پذيرد. البته جامعۀ ما چون جامعۀ بسیار بسته‌ای است، نمی‌شود به راحتی در باره اين گونه مشكلات بحث و بررسي كرد و سخن گفت. حتی در اين جامعۀ بسته اگر گفتیم برخي اجزاي سگ نجس نیست افرادي در این زمینه به افراط مي‌روند و سگ انان راليس مي‌زند در حالي كه لحظۀ قبل محل خروج مدفوع خودش را ليس مي‌زده است.
جامعه هنوز نمی‌تواند تفکیک کند که بيماري‌هاي جنسي با همجنس‌بازی فرق دارد. به هر حال بنده در اين باره تا كنون تحقيقي نكرده‌ام و نمی‌دانم کسی تحقیق کرده یا نه ولی آرزو دارم جامعه باز شود که بتوان در این زمینه تحقیق کرد و مقاله نوشت و افراد مطالب را عوضي نفهمند و عوضي نگويند. در جوامع بسته چون افراد سخنان سياسي خود را در لفافه مي‌گويند معمولا جامعه گمان مي‌كند كه همه چيز در لفافه بيان شده است و به همين دليل امور فراواني را از ذهن خود به شنيده‌ها مي افزايند. به هر حال ما تا باز شدن علميِ جامعه خیلی فاصله داریم. انگار که ما را خیلی عقب برده‌اند.
حرف‌ها را عوضی می‌فهمند و در نتیجه توان دریافت تحقیقات نوین را ندارند.
در امور جنسی همین را بگویم که احتمال اینکه شخصی مریض باشد و نتواند با جنس مخالف ارتباط برقرار کند وجود دارد و باید این را بررسی کرد و حکم فقهی آن را پیدا کرد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.