چگونگی رسیدن اولیای الهی به مقامات عالیه

چگونگی رسیدن اولیای الهی به مقامات عالیه

پاسخ داده شد
0
0

سلام و عرض ادب و سپاس
در تفسیر آیه ۸۷ سوره انعام از نقش عقل در هدایت پیامبران صحبت کردید و فرمودید که حضرت ابراهیم سختی ها کشیده و مجاهدت‌ها کرده و با استفاده از عقلش بوده که هدایت یافته.
سوالم این است که پیامبری مثل حضرت عیسی که با پیامبری متولد می شود برای بدست آوردن این مقام چه مجاهدتی کرده و یا عقل ایشان چه نقشی در هدایت شان داشته؟
همینطور ائمه‌ای که در سن کودکی به امامت رسیدند بیشتر به نظر خداوند آنها را انتخاب کرده و علم لدنی به آنها عنایت کرده تا اینکه با مجاهدت و تلاش و استفاده از عقلشان به این مقام رسیده باشند.
سپاس از تلاش‌های روشنگرانه‌تان

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

پیامبران همگی با عقل خودشان به مقام بالا رسیدند الا حضرت عیسی که در نوزادی صحبت کرد و با این کار از مادرش دفاع کرد ولی اتفاقا ایشان در بزرگسالی به پیامبری تبلیغی رسید. قرآن می‌گوید حضرت عیسی در دوران مهد و کهل به عنوان پیامبر سخن می‌گفت. از همین جا می‌توان فهمید که اتفاقا حضرت عیسی نیز در بین نوزادی و بزرگسالی تحت تربیت بوده است تا به مقام پیامبری رسیده است.
ائمه نیز همگی با عقل پیش رفتند و تنها امام جواد(ع) بوده است که در کودکی به امامت رسید و ایشان نیز بالاخره تحت تربیت پدرانش بوده است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.