کفاره روزه خواری

کفاره روزه خواری

پاسخ داده شد
0
0

آیا حضرتعالی نیز مانند دیگر مراجع محترم قائل به این معنی هستید که کفاره یک روز روزه ۶٠روز روزه گرفتن یا اطعام ۶٠فقیر ویا آزاد کردن یک برده و کفاره افطار از معصیت کفاره جمع با هر سه مورد است؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

کفاره روزه در قرآن نیامده ولی در روایات هست ولی البته به گونه‌ای است که نباید یک تکلیف ثقیل و طاقت فرسا معرفی شود به گونه ای که فرد را از دین بیرون کند. مثلا در روایت هست که شخصی نزد پیامبر(ص) آمد و گفت در حال روزه با همسرم جماع کردم حضرت فرمود َصت مسکین طعام بده. گفت: توان ندارم. همان وقت برای پیامبر خرما آوردند و حضرت به او داد و گفت برو این خرماها را کفاره بده و او گفت من از همه فقیرترم. و پیامبر(ص) گفت برو این خرماها را با خانمت بخور.
پس در عین اینکه کفاره دادن لازم است باید به این دسته از روایات نیز توجه کرد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.