آیا قرآن مجوز تجاوز به زنان را داده است؟

آیا قرآن مجوز تجاوز به زنان را داده است؟

پاسخ داده شد
-1
0

با توجه به سؤال قبل عده‌ای می‌گویند جواز تجاوز به زنان از خود قرآن استفاده می‌شود چرا که در آیه 24 سوره نساء آمده است که استفادۀ جنسی از زنانی که در جنگ اسیر شده‌اند صحیح و جایز است. جواب شما به این آیه چیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

مفسران و مترجمان معمولا براي راحتي فهمْ عبارت «ماملكت أيمانكم» را به معناي «كنيزان» دانسته‌اند و كم‌كم حكم بر همگان مشتبه شده است، در حالي كه ترجمه دقيق آيه «آنچه دستهاي شما قبلا مالك شده است» مي‌باشد. يعني آيه حكم اسيران قبل از نزول اين آيه را بيان مي‌كند نه حكم اسيران زمان ما يا تا روز قيامت را. پس طبق اين آيه زنان غير مسلماني که قبلا در جنگ با مسلمانان اسیر شده‌اند بر مسلمانان آن زمان حلال بوده‌اند و ربطي به اين زمان ندارد. پس اولا اين حكم مربوط به قبل از نزول آيه است نه هميشگي؛ ثانيا مربوط به زنان غير مسلمان است، نه به زنان مسلمان و ثالثا مربوط به اسير شدگان در جنگ بين اسلام و كفر است نه مربوط به دستگير شدگان در تظاهرات و درگيريهاي شهري. برای توضیح بیشتر در این زمینه می‌توانید به مقاله‌ای که با عنوان «بررسی برده‌گیری و برده‌داری در اسلام» در سایت https://www.ahmadabedini.ir موجود است مراجعه کنید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.