سوالاتی پیرامون عملکرد پیامبر و ائمه

سوالاتی پیرامون عملکرد پیامبر و ائمه

پاسخ داده شد
0
0

بعضی از افراد الان می‌گویند پیامبر(ص) آن زمان نمی‌توانست حدود الهی را جاری کند یا مثلا امیرالمومنین علی علیه السلام نمی‌توانست برای همسرش روضۀ دهگی بگیرد یا پیامبر(ص) به وحشی فرمود از مقابل چشمانم دور شو(یعنی گم شو) که این خیلی چیزها در آن است و دلالت دارد که پیامبر(ص) وحشی را نبخشیده است. جواب این سه مسأله چیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

اگر پیامبر(ص) که آورندۀ دین است نتوانسته حدود را جاری کند پس چه کسی می‌تواند آن را اجرا کند؟ اگر پیامبر(ص) که قدرت داشت مشرکان را تسلیم کند نمی‌توانست حدود الهی را جاری کند پس ما به طریق اولی نمی‌توانیم.
و اگر حضرت علی(ع) نمی‌توانست برای حضرت فاطمه(س) روضۀ دهگی بگیرد آیا پیامبر(ص) هم نمی‌توانست در مدینه برای حضرت خدیجه(س) مراسم بگیرد؟
پس چه بسا این مراسمات، عرف ناپسندی بوده است و به همین خاطر پیامبر(ص) برای همسرش یا دخترش که زن عثمان بود چنین مراسمهايي نگرفت تا كم‌كم اين گونه مراسمها از جامعه طرد شود.
همچنین علی(ع) اگر اين گونه مراسمها خوب بود و حضرت علي (ع) توان انجام آن را نداشت حد اقل اگر هر سال به عنوان سالگرد حضرت زهرا خطبه كوچكي مي‌خواند اكنون حدود سي خطبه در بارۀ حضرت زهرا (س) داشتيم . واقعا آیا حداقل در سالگرد حضرت فاطمه(س) نمی‌توانست یک جمله در شأن و منزلت همسرش بگوید؟!
پس این کارهایی که ما می‌کنیم چه برای مردگان خودمان و چه برای رحلت حضرت زهرا(س) و ساير ائمه اطهار غير امام حسين (ع) دلیل عرف پسند و عقل پسندي ندارد.
و اما اینکه پیامبر(ص) به وحشی گفت: از جلو چشمم دور شو. معلوم است که ایشان از کار وحشی ناراحت است؛ ولي بجای اینکه او را بکشد يا شلاق بزند از لحاظ عاطفی به او می‌گوید از من دور شو .

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

چون بازاندیشی روشی دائمی است سزاوار است نوشته ها و سخنرانی های این سایت نظر قطعی و نهایی قلمداد نشود.