شباهت برخی از کارهای ما به کارهای مشرکان

شباهت برخی از کارهای ما به کارهای مشرکان

پاسخ داده شد
0
0

در آيه 136 سوره انعام يكى از كارها و اعتقادات مشركين اين چنين بيان شده است: و مشركان از زراعت و چهارپايانى كه خدا آفريده براى او سهمى قرار دادند، و به گمان بى‏اساس خود گفتند: اين سهم خدا، و اين سهم بُتان ما [و عقيده داشتند] آنچه براى بتانشان باشد به خدا نمى‏رسد و آنچه براى خدا باشد [در صورتى كه سهم بتان كمبودى داشته باشد] به آنها مى‏رسد. آنچه داورى مى‏كنند چه بد است.
آيا شبيه چنين كارها و اعتقاداتى در بين ما وجود دارد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

بله، مثلا ما حاضریم سهم خدا که نماز صبح است را به سهم امام حسین(ع) بدهیم و مثلا تا آخر شب عزاداری کنیم حتی اگر نماز صبحمان قضا گردد. همچنین از سهم خدا کم می‌کنیم و تند تند برای رسیدن به افطاری در ماه رمضان نماز می‌خوانیم و در واقع از سهم خدا به خاطر افطاری کم می‌کنیم.
البته می‌توانید بیشتر راجع به این مثال‌ها و مثال‌های دیگر فکر کنید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.