علت استعفاء ندادن مسئولین در کشور ما

علت استعفاء ندادن مسئولین در کشور ما

پاسخ داده شد
0
0

در کشورهای خارجی وقتی در نهادی مشکلی پیش می‌آید رئیس آن نهاد استعفاء می‌کند و حتی ممکن است خودکشی کنند. چرا در اینجا این گونه نیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

اینها از مبنای حکومت نشأت می‌گیرد. باید مبنا را درست کرد که آیا حکومت الهی است یا مردمی؟ وقتی حکومت مردمی باشد رئیس حکومت زمانی که اشتباهی رخ داد باید در مقابل مردم پاسخ‌گو باشد و به همین خاطر در کشورهای خارجی که حکومت‌ها مردمی است در صورت بروز مشکل رئیس یک نهاد در صورتی که جوابی نداشته باشد استعفا می‌کند ولی وقتی حکومت، الهی باشد شخص در صورت اشتباه، در مقابل مردم خود را مسؤل نمي‌داند و به خدا می‌گوید خدایا مرا ببخش و به مردم جواب‌گو نیست. پس صحیح این است که گفته شود: حکومت، امری الهی نیست بلکه امری مردمی است و باید خود مردم حق رأی و نظر داشته باشند و رئیس حکومت نیز در برابر مردم، خود را پاسخ‌گو بداند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.