علت مراقبت های ویژه خدا از پیامبر(ص)

علت مراقبت های ویژه خدا از پیامبر(ص)

پاسخ داده شد
0
0

اینکه طبق خطبۀ قاصعه یک فرشته در دل پیامبر(ص) نفوذ می‌کرده و به او القاء می‌کرده که کار خوب بکند آیا این یک رانت و امتیاز ویژه نیست؟ ما چنین مراقبت‌هایی نداریم. آیا این بی‌عدالتی نیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

خیر بی‌عدالتی نیست چرا که این ویژگی نتیجۀ عملکرد خوب پدران حضرت محمد(ص) بوده است. دقت کنید که گاهی اوقات انسان کار خوبی می‌کند ولی اثرش در بچه‌هایش ظاهر می‌شود. اتفاقا در داستان موسی و خضر این مسأله هست که به خاطر یک پدر صالح، گنج دو بچۀ یتیم محفوظ می‌ماند. پس نتیجۀ کار خیر یک پدر ممکن است در زمان‌های بعد از خودش به فرزندانش برسد. حال می‌توان گفت این ویژگی‌هایی که به پیامبر(ص) رسیده است نعمت‌هایی است که اجر ابراهیم و اسماعيل و هاجر است. برخی از ما امروزه در سفر حج با وجود همۀ امکانات احساس خستگی می‌کنیم و می‌گوییم دیگر به حج نمی‌آییم ولی حضرت ابراهیم در زمانی که هیچ امکاناتی نبوده است همسر و فرزند خود را به خاطر خدا در مکه رها می‌کند. معلوم است که آنها با ما فرق دارند. پس اینها تبعیض نیست بلکه واقعا حق این نسل است که ویژگی‌های خاصی داشته باشند. ما نیز اگر خوبی کنیم حتما به نتایجش خواهیم رسید. يا خودمان يا فرزندانمان.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.