محور قرار دادن انسانیت در زندگی بجای خداباوری

محور قرار دادن انسانیت در زندگی بجای خداباوری

پاسخ داده شد
0
0

آیا با حذف خدا می‌توان انسانیت را ملاک قرار داد؟ آیا انسانیت بدون خداباوری فایده‌ای دارد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

اگر کسی می‌گوید من برای انسانیت باید دروغ نگویم به او می‌گوییم این کارت بسیار خوب است چرا که یکی از خواسته‌های دین این است که در زندگی انسان دروغ نباشد. این مرحله، خوب است ولی کمال بالاتری نیز هست و آن این است که انسان به شناخت خدا و معاد برسد. پس نباید در مراحل پایین بمانیم. به چنین کسی می‌گوییم علاوه بر انسانیت بیا و خداشناس نیز بشو. پس لزومی ندارد ما انسانیت را نفی کنیم بلکه باید به جای نفی، مراحل بالاتر را تبلیغ کنیم.
اگر کسانی خداناباور هستند ولی انسانیت را به بهترین وجه و بهتر از ما مسلمانان رعایت می‌کنند این کار خوب است ولی بالاتر از آن نیز هست. آن خداناباور نیز ممکن است خدا برایش ثابت نشده است نه اینکه بخواهد لجبازی کند.
ما نباید فکر کنیم مرکز هستیم و هرکس با ما مخالفت کرد اشتباه می‌گوید. چه بسا ما نتوانیم برای ذهن پرسشگر او خدا را ثابت کنیم. پس اگر او بر روی انسانیت اصرار دارد نباید این کارش را منکر شد بلکه باید او را به مراحل بالاتر تشویق کرد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.