مراد از اکثر الناس

مراد از اکثر الناس

پاسخ داده شد
0
0

در آخر آیه 30 سوره روم راجع به توحید و دین فطری آمده است: ذَالِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَ لَاكِنَّ أَكْثرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ
آیا چنین عباراتی مربوط به همه ی زمان هاست و حتی زمان ظهور امام زمان نیز می توان گفت وَ لَاكِنَّ أَكْثرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ؟
آیا زمانی که وَ رَأَيْتَ النَّاسَ يَدْخُلُونَ فىِ دِينِ اللَّهِ أَفْوَاجًا(نصر-2) مصداق پیدا می کند باز می توان گفت: وَ لَاكِنَّ أَكْثرَ النَّاسِ لَا يَعْلَمُونَ؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

باید توجه داشت که کلمۀ الناس در این آیات قضیۀ خارجیه است و الف و لام در آن عهد ذهنی است نه الف و لام جنس. پس مراد از الناس کل مردم در هر زمان و مکانی نیست. بنابراین هر کدام از این آیات اشاره به مردم خاصی دارد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.