ملاک های ازدواج پیامبر(ص)

ملاک های ازدواج پیامبر(ص)

پاسخ داده شد
0
0

نفیسه که واسطۀ ازدواج پیامبر(ص) با حضرت خدیجه(س) بوده است روی چهار چیز دست می‌گذارد: زیبایی ، مال ، نجابت و وفور. آیا این امور باید مورد توجه قرار گیرد یا نه؟ آیا اشکالی دارد که در ازدواج قیافه هم مهم باشد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

هر چیزی امتیاز خود را دارد. زیبایی مقداری امتیاز دارد. حتی ثروت نیز امتیاز دارد و ممکن است برای یک مرد به خاطر شرائطی که دارد، ثروت زن اهمیت داشته باشد. باید این ویژگی‌ها را سبک و سنگین کرد و تازه هرکسی باید به شرائط خودش نگاه کند. ممکن است کسی نسبت به دیگری به زیبایی یا ثروت اهمیت بیشتری بدهد و این اشکالی ندارد. خود افراد باید ببینند روی چه صفتی به چه مقداری حساسند به همان مقدار به آن امتیاز بدهند. نمی‌توان برای همۀ جامعه نظر داد که باید به فلان مقدار زیبایی برایتان ملاک باشد. به هر حال زیبایی هم مهم است و حتی در منابع تاریخی آمده است که اولین طلاق خلع در اسلام به خاطر این رخ داد که زنی از قیافۀ شوهرش خوشش نمی‌آمده است. پس این مسائل در حد خودش مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد و جالب است که نفیسه که واسطه در ازدواچ پیامبر(ص) بوده به این مسائل نیز توجه داشته و به آنها نیز اشاره میکند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.