پیامبر(ص) صاحب صفات معجزه آسا یا صفات اخلاقی؟

پیامبر(ص) صاحب صفات معجزه آسا یا صفات اخلاقی؟

پاسخ داده شد
0
0

برخی نقل می‌کنند که در کودکی فرشتگان آمدند و سینۀ پیامبر(ص) را شکافتند. یا برخی گفته‌اند وقتی کاروانی که پیامبر(ص) در آن بود وارد شد ابری نیز بالای سر آنها بوده است. یا می‌گویند مهر نبوت بر پشت پیامبر بود. آیا این چیزهای خارق العاده صحت دارد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

به نظر من اینکه یهودیان پیامبر(ص) را مثل بچه‌های خود می‌شناختند به خاطر اخلاق و رفتار پیامبر(ص) بوده است نه اینکه بگوییم در جسم پیامبر(ص) ویژگی‌هایی بوده است. البته من منکر این مسائل نیستم ولی سوالاتی هست و آن اینکه اگر واقعا سایه‌ای بالای سر پیامبر(ص) بود همه چنین چیزی را می‌دیدند در حالی که چنین چیزی از همۀ مردم نقل نشده است. جالب است که در نقل‌ها وارد شده است که وقتی عربی وارد مسجد می‌شد نمی‌دانست پیامبر(ص) کدام است در حالی که اگر بگوییم پیامبر(ص) همیشه نوری در چهره داشته خیلی راحت و سریع مشخص می‌شد. پس اینکه کسی بگوید چهرۀ پیامبر(ص) نور حسي داشته قابل اثبات نيست. حتی در تاریخ آورده‌اند که وقتی پیامبر(ص) و ابوبکر وارد مدینه شدند کسی نفهمید کدام یک از این دو پیامبرند. پس علامت‌ها مادی نیستند بلکه معنوی هستند. مثلا پیامبر دروغ نمی‌گفته است در حالی که حتی همین امروز، کسی که دروغ نگوید را ساده يا ساده‌لوح معرفی می‌کنند. پس پیامبر(ص) از این لحاظ واقعا خاص بوده است. اگر خصوصیات پیامبر(ص) مادی بود همه می‌فهمیدند و جای انکاری نبود.
خصوصیت دیگر پیامبر(ص) از دید منافقین این بود که او را زودباور معرفی می‌کردند. نسبت به او می‌گفتند فرد ساده‌لوحی است. می‌گفتند چرا قرآن بر رجل عظیمی نازل نشده است؟ بنابراین به نظر می‌رسد صفات پیامبر(ص) که او را خاص کرده بوده، صفات معنوی بوده است و البته عموم مردم این صفات را كم ارزش و ساده تصور مي‌كنند ولی یک راهب که علم دین داشته وقتی این خصوصیات را در پیامبر(ص) مشاهده می‌کند پی می‌برد که این شخص، یک شخص عادی نیست.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.