یکی شدن ماه رمضان با ایام نوروز

یکی شدن ماه رمضان با ایام نوروز

پاسخ داده شد
1
0

سلام خدمت استاد عابدینی. گاهی اوقات مناسبت‌های مذهبی در اسلام با مناسبت‌های ملی در تعارض است. مثلا امسال 13 فروردین با ماه رمضان یکی شده است. فلسفه 13 فروردین در ایران این است که مردم به طبیعت بروند و شادی کنند و طبیعتا ظهر این روز غذا بخورند ولی وقتی ماه رمضان می‌آید عملا چنین لذتی از ما سلب می‌شود. حال سؤال این است که چرا مذهب به گونه‌ای است که در مواردی با مناسبت‌های ملی غیر عرب‌ها در تعارض است؟ واقعا اگر پیامبر در ایران ظهور می‌کرد ماه رمضان را در عید نوروز و 13 فروردین قرار می‌داد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
-1
0

سلام بر شما و آرزوی توفیق
اینکه اگر پیامبر (ص) در ایران مبعوث می‌شد آیا احکامی که می‌آورد چگونه بود و مثلاً روزه را در ماههای قمری واجب می‌کرد یا در ماههای شمسی یا برنامۀ دیگری می‌ریخت، واقعا نمی‌دانم. ولی اکنون که ما هستیم و این احکام، می‌توان از ترخیص‌ها استفاده کرد و مثلا با سفر کردن مجوز افطار روزه را فراهم کرد و یا عصر به باغ و دشت رفت و خوردن و آشامیدن را به اول شب واگذار کرد. ان شاء الله موفق باشید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.