احکام ازدواج با زن فرزند دار

احکام ازدواج با زن فرزند دار

پاسخ داده شد
0
0

محضر مبارک حضرت مستطاب آیه الله آقای عابدینی «مد ظله الوارف»
سلام علیکم
اگر مردی با زنی ازدواج کند «دائم یا موقت» وآن زن از شوهر سابق دختری داشته باشد، آیا شرط محرمیت این مرد با دختر آن زن مدخوله بها بودن است؟
در صورت عدم دخول بعداز متارکه یا انقضای مدت متعه یا بذل ونیز وفات زوجه ، نکاح با دختر زوجه جایز می شود؟
٢.اگر مردی با زنی ازدواج کند واین مرد از همسر سابق پسری دارد کیفیت محرمیت این پسر با همسر پدرش چگونه است. آیا آن نیز با شرط مدخوله بها بودن تحقق می یابد.
لاهیجان اسکندر بلوکی

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

سلام بر شما. الف. تنها ازدواج با دختري كه همراه مادرش به خانۀ شوهر مادرش وارد شده و در خانۀ او بزرگ شده است، پس از آميزش با مادرش، بر آن مرد حرام مي‌شود و حرمت ازدواج با دخترهاي ديگر زن كه در خانۀ اين مرد نبوده‌اند، پس از طلاق يا مرگ زن، مبني بر احتياط است.
ب. زن مي‌تواند زينتهاي خود را از پسر مردي كه عرفا شوهرش محسوب مي‌شود نپوشاند. اگر چه مرد در اثر پيري و غيره توان آميزش نداشته باشد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.