ادیان و ترویج خرافه

ادیان و ترویج خرافه

پاسخ داده شد
0
0

جهانی که ادیان ترسیم می‌کنند، جهانی است که سقفش، آسمان و بهشت، آن بالاترهاست! فرشته‌ها انسان را هدایت و شیاطین منحرف می‌کنند! آیا اینها به خرافه شبیه نیست؟ آیا واقعا عقل بشر امروز وجود ملائکه را می‌پذیرد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

کلمه (بالا) هم به بالای مادی گفته می‌شود و هم به بالای معنوی. کلمه سماء در عربی نیز به بالای مادی و معنوی هر دو گفته میشود. پس مراد از آسمان‌ها و بهشتِ بالا ضرورتا بالای مادی نیست. و اما اینکه ادیان گفته‌اند آسمان سقف است حرف صحیحی است و مراد اين است كه بالاي سر هركسي سقف است ومراد همين جو و فضايي است كه محافظ زمين است تا شهاب سنگها وارد جو زمین نشوند یعنی سقفی وجود دارد. برای مباحث علمی در قرآن می‌توانید به تفسیرهای آقای عبد العلی بازرگان مراجعه کنید. ایشان مطالب علمی را نیز در ضمن تفسیر بیان کرده‌اند.
و اما فرشتگان موجوداتی هستند که از بیرون، انسان را هدایت می‌کنند مثل اینکه عقل، هدایت‌گر درونی است و از طرف مقابل، بدی‌ها نیز دو دسته‌اند : یکی درونی مثل هوای نفس و یکی بیرونی مثل شیاطین. شما اگر ملائکه را نمی‌بینید نباید آن را رد کنید چرا که ندانستن و ندیدن دلیل بر نبودن نیست. به عنوان مثال ما بوهایی را که سگ حس می‌کند نمی‌توانیم حس کنیم. حال آیا باید آن بوها را منکر شویم؟ حال در مورد شياطين و فرشتگان نیز همین‌گونه است. از ديد يك مسلمان فرشتگان هستند چون خدا گفته است. ما که مسلمانیم قبول داریم و اگر كسي مسلمان نیست تنها مي‌تواند بگويد، نمي‌دانم. يا بگويد علم تجربي آن را برايم ثابت نكرده است نه اينكه ثابت كرده باشد كه وراي ماده چيزي نيست.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

چون بازاندیشی روشی دائمی است سزاوار است نوشته ها و سخنرانی های این سایت نظر قطعی و نهایی قلمداد نشود.