ارتباط مردم با روحانیت

ارتباط مردم با روحانیت

پاسخ داده شد
0
0

برای حفظ ارتباط مردم با روحانیت چه پیشنهادی دارید؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

ما روحانیون وقتي مي‌توانيم وظيفه خود را خوب انجام دهيم كه در وضع معيشت و زندگي همرنگ مردم باشيم. وظیفۀ روحانیون این است که معنویت و اخلاق مردم را رشد دهند و زمانی این رشد اتفاق می‌افتد که در زندگی روحانیون این معنویت و اخلاق را مشاهده کنند ولی وقتی اثری در زندگی روحانیون از معنویت و اخلاق نبینند سخنراني و تبلیغات و منبرهاي تصنعي اثری نخواهد گذاشت. به عنوان مثال به مردم می‌گویند برای شفا یافتن نزد فلان امام يا امام زاده بروند ولی خودشان برای درمان به اروپا می‌روند. مردم پول ندارند كه غذاي عادي تهيه كنند يا دکتر بروند ولی برخي علماء برای درمان، به اروپا می‌روند. مردم واقعا توجه می‌کنند که آخوند يا روحاني چه ماشینی سوار می‌شود؟ محاسنش چگونه است؟ همسرش چه لباسی دارد؟ به خصوص اینکه امروزه حساسیت جهانی نسبت به این قشر زیاد شده است. به هرحال ما روحانیون باید همرنگ مردم باشیم تا از نظر اخلاقي و معنوي اثرگذاری داشته باشیم.
و اما علاوه بر هم‌رنگ بودن با مردم باید حتما به این نکته نیز توجه داشت که جامعه به شدت در حال پیشرفت است. اطلاعات مردم به سرعت رو به افزایش است. یک روحانی اگر علم نداشته باشد و وقتش را در حوزه تلف کند فایده‌ای ندارد و مردم با او ارتباط نمی‌گیرند. پس علاوه بر همرنگی، علم نیز لازم است. روحانی باید جلوتر از مردم باشد. امروزه در رسانه‌های خارجی حرفهای برخي آخوندها را پخش می‌کنند و به آن حرف‌ها می‌خندند. نباید این طور باشد. یادم هست در جبهه در شب عملیات، یک آخوند خواص ادرار شتر را می‌گفت. واقعا برخی آخوندها خیلی از جامعه عقب هستند و مطالب بی‌فایده و خنده‌داری برای مردم می‌گویند. چنین افرادی نمی‌توانند پیشوای مردم باشد. یک روحانی باید تمام وقت مشغول مطالعه و بالا بردن اطلاعات خود باشد. پس (ساده‌زیستی) و (همرنگ مردم بودن) و (عالم بودن) همه این موارد باید با هم جمع شوند تا ارتباط بین مردم و روحانیت ترمیم گردد و اثرگذاری بیشتری حاصل شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.