ارتباط نزدیک حضرت علی با خلفاء

ارتباط نزدیک حضرت علی با خلفاء

پاسخ داده شد
0
0

چرا یک آخوند به مردم نمی‌گوید که حضرت علی نام فرزندانش را ابوبکر و عمر و عثمان گذاشته است و با خلفاء وصلت ایجاد کرده و به آنها دختر داده یا از طریق آنها زن گرفته‌اند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

یک آخوند مثل من بارها گفته است که حضرت علی(ع) و ائمه اسم بچه‌هایشان را عمر و ابوبکر و عثمان می‌گذاشتند و این مطلب چیزی نیست که بخواهیم آن را مخفی کنیم. علاوه بر این، اسم گذاری در عرب در خیلی از موارد کار خانم‌ها بوده است نه اینکه ضرورتا منتسب به خود اهل بیت باشد. تازه اسم ابوبکر و عمر و عثمان اسم‌های معروفی بوده و نامگذاری به آنها مشکلی نداشته است.
و اما حضرت علی(ع) دخترش ام کلثوم را به خليفه دوم داد، من این مطلب را بر طبق منابعي كه هست گفته‌ام. اما آيا از نظر تاريخي واقعا ثابت است يا ساختگي است يا اختياري بوده يا شاید اجباری در کار بوده است. الله اعلم. این‌ها چیز خاصی نیست. و اما در مورد ازدواج حضرت علی(ع) با زن ابوبکر باید توجه شود که آن زن، قبل از اينكه زن ابي بكر شود زن جعفر طیار بود که بعد از شهادت جعفر، ابوبکر او را گرفت و بعد از ابوبکر حضرت علی(ع) با او ازدواج کرد. این کار، هواداری از ابوبکر نیست بلکه هوا داری از زن بیوه است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.