ارتباط گناه سامری با عذاب خودانزوایی

ارتباط گناه سامری با عذاب خودانزوایی

پاسخ داده شد
0
0

طبق آيه 97 سوره طه عذاب دنيوى سامرى اين بوده است كه به بيمارى خودانزوايى مبتلا شده است. اين عذاب با عملکرد او چه رابطه‌اى داشته است؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

به نظر می‌رسد عذاب هر گروهی با گناهی که انجام داده است بی‌ارتباط نیست. حال ارتباط عذاب سامری با کار او را می‌توان چنین توضیح داد که طبق آیه 96 سوره طه، سامری تنها به قبضه‌ای از دین تمسک کرد و ارتباط اجزاء دین با هم را قطع کرد و به عبارت دیگر گناه سامری يَقْطَعُونَ مَا أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَن يُوصَلَ بود یعنی چیزی را که باید وصل می‌کرد قطع کرد و فقط به استناد پاره‌ای از قسمت‌های دین، مردم را گول زد. حال چون گناه او قطع کردن آن چیزی بوده که باید وصل می‌کرده است شاید خداوند عذاب او را به همین صورت قرار داده است و او را از اجتماع و همراهی با آن، قطع کرده است. البته نظرات دیگری نیز در این‌باره گفته شده است که برای آشنایی با آن می‌توانید به تفسیر الوسیط مراجعه کنید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.