انتقاد به سبک تفسیری برخي سخنرانان

انتقاد به سبک تفسیری برخي سخنرانان

پاسخ داده شد
0
0

برخی از سخنرانان کلمه‌ای در یک آیه را به همان معنا و مصداق می‌گیرند که در آیۀ دیگر اين چنين است. آیا این نوع تفسیر صحیح است؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

این تفسیر بسیار خطرناک است و ممکن است انسان را به جاهایی بکشاند و دچار عقایدی کند که اصلا صحیح نیست. به عنوان مثال آیا کلمۀ (نعمت) در آیه 7 سوره حمد همان معنا را می‌دهد که کلمۀ (نعمت) در آیه 83 سوره اسراء می‌دهد؟ در آیه 7 سوره حمد مراد از نعمت، نعمت هدایت است ولی در آیه 83 سوره اسراء مسلما نعمت هدایت منظور نیست بلکه نعمت‌های مادی منظور است. به هر ترتیب ممکن است كلمه‌اي در جايي در معناي حقيقي و در جاهاي ديگر در معناهاي مجازي متنوع و متعدد به كار برود. پس کلمات در هر آیه‌ای می تواند معنای مخصوص خودش را داشته باشد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.