برده داری ائمۀ اطهار

برده داری ائمۀ اطهار

پاسخ داده شد
0
0

در رابطه با برده‌داری سوالی داشتم. فرموده بودید که برده‌داری مربوط به گذشته بوده و پیامبر هم از زمانی به بعد اسیر جنگی نگرفته و…. پس چرا ائمه کنیز داشتند؟ آیا کنیز داشتن آنها خلاف مشی پیامبر نبوده؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

برده‌داری ائمه اطهار خلاف مشی رسول الله(ص) نبوده چون در آن جامعه نخاسان یا انسان‌فروش‌هایی بودند که برده‌ها را از مناطق دیگر آورده و در جامعه می‌فروختند یا در جنگ‌هایی که به اسم اسلام رخ می‌داد برده‌هایی به اشتباه گرفته می‌شد. در چنین جوّی امامان در حدی که توان داشتند آنها را می‌خریدند تا از دست قاچیان انسان آنان را نجات دهند و آنان را پرورش می‌دادند و سپس آزاد می‌کردند. فرض کنید افرادی به دست داعش اسیر شوند. حال اگر عده‌ای آنها را از داعش بخرند آیا تأیید کار داعش حساب می‌شود؟! پس برده‌داری ائمه مهر تأیید زدن بر برده‌گیری نبوده است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.