به روزترین تفسیر از يك آيه

به روزترین تفسیر از يك آيه

پاسخ داده شد
0
0

به روزترین تفسیری که از آیه‌ای قرآنی تا به حال شنیده‌اید را بیان کنید.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

در آیه 101 سوره نساء آمده است:
وَ إِذَا ضرَبْتُمْ فىِ الْأَرْضِ فَلَيْسَ عَلَيْكمُ جُنَاحٌ أَن تَقْصرُواْ مِنَ الصَّلَوةِ إِنْ خِفْتُمْ أَن يَفْتِنَكُمُ الَّذِينَ كَفَرُواْ
ترجمه‌اى كه معمولا مفسرين و مترجمين از اين آيه كرده‌اند چنين است:
هنگامى كه در زمين گام بر‌مي‌داريد[سفر مي‌كنيد]، گناهى بر شما نيست كه نماز را كوتاه كنيد اگر از فتنه (و خطر) كافران بترسيد.
مفسرین معمولا مراد از فتنه در تعبیر إِنْ خِفْتُمْ أَن يَفْتِنَكُمُ الَّذِينَ كَفَرُواْ را جنگ گرفته‌اند ولی اگر گفته شد ممکن است منظور فتنۀ فرهنگی باشد و در اين هنگام مي‌توانیم در مواردی نمازها را کوتاه کنیم.
مثلا در برخی مواقع اگر از جوانی که در معرض گمراهی است بخواهیم نمازهایش را کامل بخواند ممکن است از دین کناره بگیرد و کلا دین را کنار بگذارد، طبق این تفسیر می‌توان از او همۀ نمازها را به طور کامل نخواست بلکه مقداری برای او در نماز خواندن آسان گرفت و در واقع او می‌تواند مقداری از نمازهایش بکاهد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.