به زور مسلمان کردن دیگران

به زور مسلمان کردن دیگران

پاسخ داده شد
0
0

برخی می‌گویند آيۀ زير دلالت مى‌كند كه اسلام مى‌خواهد به زور ديگران را مسلمان كند :
قُل لِّلْمُخَلَّفِينَ مِنَ الْأَعْرَابِ سَتُدْعَوْنَ إِلىَ‏ قَوْمٍ أُوْلىِ بَأْسٍ شَدِيدٍ تُقَاتِلُونهُمْ أَوْ يُسْلِمُونَ (فتح-16)
ترجمه: به متخلفانِ باديه نشين بگو: به زودى به سوى گروهى سرسخت و نيرومند دعوت خواهيد شد كه با آنان بجنگيد، يا آنكه اسلام آورند.
طبق این آیه تنها دو فرض پیش روی مخالفین اسلام است : جنگ یا اسلام. آیا این دلالت بر این ندارد که اسلام می‌خواهد به زور، دیگران را مسلمان کند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

متأسفانه باید گفته شود که گروهی از مترجمان دقت لازم را در ترجمۀ این آیه نکرده اند. این آیه از آینده خبر می‌دهد که شما در آینده با گروهی که بر علیه شما توطئه کرده‌اند رو به رو می‌شوید که یا با آنها می‌جنگید یا کار به جنگ نمی‌کشد بلکه آنها تسلیم شما می‌شوند.
بنابراین آیه از آینده خبر می‌دهد و بحث راجع به این نیست که شما باید به زور آنها را مسلمان کنید.
جملۀ (تُقَاتِلُونهَمْ أَوْ يُسْلِمُونَ) خبری است و خبر از آینده است نه امر به جنگ و مسلمان کردن اجباری مردم.
اصلا این آیه از یک واقعه خارجیه در زمان پیامبر(ص) خبر می دهد و قانونی عام و آمرانه برای تمام زمان ها و مکان ها نیست.
جهت پیوستن به کانال پرسش ها و پاسخ های دین

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.