تذکراتی قرآنی به مبارزه کنندگان با خرافات

تذکراتی قرآنی به مبارزه کنندگان با خرافات

پاسخ داده شد
0
0

براى راهنمايى كسانى كه با خرافات مبارزه مى‌كنند خواندن چه آياتى از قرآن را پيشنهاد مى‌كنيد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

آيات مختلفى را مى توان بيان كرد ولى فعلا بنده آيات 42 تا 50 سوره مريم را پيشنهاد مى‌كنم. این آیات نحوۀ صحبت کردن حضرت ابراهیم با پدر مشرک خود را بیان کرده است. نكاتى كه مى‌توان از اين آيات بدست آورد عبارتند از:
الف) با افرادى كه مى‌خواهيم آنها را از خرافات دور كنيم بايد با زبان خوش صحبت كنيم و واقعا دلسوز آنها باشيم. دقت کنید که ابراهیم با آزر که مشرک است خیلی محترمانه صحبت می‌کند.
ب) آنها را با منطق و استدلال از خرافات دور كنيم.
ج) در مقابل تهديد آنها صبر كنيم و نسبت به خشونت آنها تا جايى كه ممكن است خشونت نورزيم بلكه به آنها وعده‌هاى خوب دهيم و حتى براى آنها دعا كنيم و از خدا براى آنها طلب استغفار و هدايت كنيم.
د) خودمان به خرافات آنها دچار نشويم و در برابر مشكلاتِ مبارزه با خرافات، به انجام خرافات به گونه‌اى ديگر روى نياوريم كه تازه تأييدى بر كارهاى خرافيون باشد بلكه بايد از كارهاى خرافى رو برگردانيم. دقت كنيد طبق آيه 4 سوره ممتحنه ابراهيم و پيروان او در روگردانى از خرافات براى ما الگو هستند. پس مبلغين دين بايد ابراهيم را الگوى خود قرار دهند و از خرافات رويگردان باشند نه اینکه در خرافات دنباله رو عوام شوند.
ه) بدانيم كه اگر راه صحيح را رفتيم خدا نيز ما را يارى خواهد كرد.
و) از آيات 46 و 47 سوره مریم بدست مى‌آيد كه دين داران واقعى هيچ گاه شروع كنندۀ خشونت نيستند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.