حضور امام حسن و حسین در جنگ اعراب با ایران

حضور امام حسن و حسین در جنگ اعراب با ایران

پاسخ داده شد
0
0

آیا امام حسن و حسین علیهما السلام در تجاوز اعراب به خاک ایران مخصوصا فتح طبرستان و قتل عام زنان و مردان این خطه حضور داشتند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

امام حسن(ع) و امام حسین(ع) نمي‌توانسته‌اند در جنگ اعراب با ایران شرکت داشته‌ باشند چون اولا در آن زمان کودک بوده‌اند و سنشان به گونه‌ای نبوده که بخواهند در جنگ شرکت کنند. این دو امام وقتی پیامبر(ص) از دنیا رفت 5 یا 6 ساله بودند و در زمان عمر کودک بودند. ثانيا در زمان حضرت علي(ع) و زمان جنگ صفین نیز حضرت علی(ع) به آنها اجازۀ شرکت نداد چرا که می‌خواست نسل پيامبر(ص) منقطع نشود. او با صراحت فرمود: املكوا عنيّ هذين الغلامين؛ از جانب من اين دو جوان را نگه داريد كه به ميدان جنگ نروند.(خطبه 207 نهج البلاغه) پس بر فرض که در زمان جنگ اعراب با ایران، سن بالا داشته‌اند باز حضرت علی(ع) به دلیلی که گفته شد، به آنها اجازۀ شرکت نمی‌داده است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.