حکم ذبیحۀ غیر مسلمان

حکم ذبیحۀ غیر مسلمان

پاسخ داده شد
0
0

نظر شما در مورد ذبیحۀ اهل کتاب چیست؟ من در کانادا زندگی می‌کنم و در آنجا خداناباور نیز هست و ممکن است برخی از گوشت‌ها توسط خداناباوران ذبح شده باشد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

بنده ذبیحه اهل کتاب را حلال می‌دانم به شرطی که «بسم الله» بگویند چون قرآن روی بسم الله تأکید دارد. البته اگر غیر عمدی بسم الله نگویند استفاده از آن، خلاف احتیاط است ولی حرام بودنش نیز شبهه دارد. آنچه که مسلماً حرام است ذبح با بردن نام غیر خداست ولی اگر حیوانی ذبح شود و ذابح گفتن «بسم الله» را فراموش کند یا نگفتن بسم الله از روی لجبازی نباشد در چنین مواردی احتیاط در نخوردن است. البته در روایات آمده است که شما موقع خوردن «بسم الله» بگویید. به هر حال احتیاط خوب است، بویژه اگر ذبح شرعی قابل تهیه باشد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.