حکم شرعی تبدیل جسد انسان به کود

حکم شرعی تبدیل جسد انسان به کود

پاسخ داده شد
0
0

در اخبار آمده است که تبدیل جسد به کود، در نیویورک نیز قانونی می‌شود و ایالت نیویورک برای تصویب قانون «تبدیل جسد به کود» آماده می‌شود. با تصویب این قانون، در ازای هفت هزار دلار پیکر فرد درگذشته را برای مدت دو ماه در تابوت نگه می‌دارند تا تجزیه شود و بعد آن را به شکل خاک به خانواده و بازماندگان تحویل می‌دهند تا به عنوان کود برای گیاهان مورد استفاده قرار گیرد.
تبدیل جسد به کود، قبلا در ایالت‌های کالیفرنیا، کلرادو، اورگان، ورمانت، و واشنگتن قانونی شده است و تاکنون جسد بیش از ۲۰۰ نفر در ایالات متحده آمریکا به شکل کود به طبیعت بازگشته است.
می‌خواستم بدانم آیا تبدیل جنازه به کود، شرعی است یا نه؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

سلام بر شما. در اسلام احترام به جسد مسلمان لازم است و شاید واجب هم باشد. اگر تبدیل جسد با ماندن چند ماه در تابوت و تبدیل آن به کود با مواد و با گذشت زمان، موجب بی احترامی و هتک حرمت نشود ظاهرا اشکالی ندارد همانطور که الان به طور طبیعی در زیر خاک تبدیل به کود می شود و ریشه درختان قبرستان از آن تغذیه می کنند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.