حکم قمار

حکم قمار

پاسخ داده شد
0
0

نظر شما در مورد بازی با پاسور و شطرنج و تخت نرد چیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

اموري كه در آن برد و باخت است صورتهاي مختلفی دارد:
اگر در آنها تنها شانس مطرح باشد و هیچ نفعی اعم از فكري و آموزشي در آنها مطرح نباشد و به خاطر باختن مالي از جیب بازنده به جیب برنده برود این کار بالاترین مصداق قمار و حرام است، حال هر اسمی می‌خواهد داشته باشد ولی اگر هریک از این چيزها وجود نداشت از حرمتش کاسته می‌شود. پس اگر بازی فکری باشد که دارای نفع آموزشی است نه اینکه بدون نفع و تنها شانسی باشد در این صورت اگر برد و باخت مطرح باشد و مبلغ قرارداده شده از جیب بازنده برود باز حرام است ولی حرمتش کمتر از مورد قبلی است.
و اما اگر بازی فکری باشد و برد و باخت نیز داشته باشد ولی مبلغ قرارداده شده را باشگاه يا شخص ثالثی تقبل کند نه اینکه از جیب بازنده برود در این صورت حرام نیست و اگر بدون اينكه مبلغي مشخص شود بازي فكري يا آموزشي انجام شود و بعد به برنده مبلغي به عنوان جايزه داده شود در برخي موارد راجح نيز هست.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.