حکم مال حلال مخلوط به حرام

حکم مال حلال مخلوط به حرام

پاسخ داده شد
0
0

با سلام بنده ۳۳ سال دارم و از بچگی شغل نانوایی کار کردم تا الان تا اینکه پارسال بنده نانوایی ای اجاره کردم در روستا و پخت این نانوایی نمیرفت و بنده نصف پخت آرد رو برای مردم نان میپختم و اون تعداد که آرد پخت نمیشد رو میفروختم با قیمت بالاتر در بازار آزاد. بعد از چند ماه طوری شد که با تعدادی از نانواها آشنا شدم و نانوایی هایی که پختشون نمیرفت یا نمیخواستن بپزن من آردشونو مثلا ۲۰۰ میخریدم و ۲۵۰ میفروختم به کارخانه آرد و با این دلالی مقداری پول جمع کردم و با این حال نانوایی هم کار میکردم. الان بعد یک سال پشیمان شدم و احساس میکنم کار خوبی نیست و قاچاق محسوب میشه. با این حال که کارم گرفته و مشتری های بیشتر پیدا کردم و درآمدی بیست برابر بیشتر از نانوایی داره این کار دلالی آرد رو گذاشتم کنار و حتی خطی که با آن کلی مشتری و کارخانه بود را خاموش کردم و انجام نمیدم. حالا میخواستم بدونم برای حرام و حلالی پول هایی که بدست آوردم از نانوایی و دلالی آرد به چه صورت میشه؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

سلام بر شما و آرزوی استمرار بر توبه خود. جواب دقیق را نمی دانم ولی در روایات مشابه این موردی که مالهای حلال مخلوط به حرام شده است آمده که خداوند به خمس راضی است. بنابراین شما یک پنجم درامدی را که کسب کرده اید در راه خدا به فقیران بدهید. ان شاء الله خدا از گناه شما گذشته و بقیه مالتان حلال می شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.