خواندن نماز در پنج وقت

خواندن نماز در پنج وقت

پاسخ داده شد
0
0

آیا شما قبول دارید که نماز خواندن در پنج وعده بهتر است و باید این سنت را احیاء کرد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

به نام خداي مهربان
عليكم السلام و الإكرام. بله آنچه در سؤال آمده حق است.يعني جدا خواندن نمازهاي پنجگانه مستحب فراموش شده اي است كه تلاش در راه احياي آن مسلّماً مشمول حديث « من سنّ سنۀ حسنة كان له اجر من عمل به»خواهد بود و چه خوب است كه شما طلاب عزيز به فكر احياي چنين سنتي افتاده ايد.
قبل از انقلاب در مسجد امام حسن عسكري (ع) در قم چندين سنت پسنديده، موجود بود كه برخي مانند نماز جمعه و اعتكاف پس از انقلاب، عمومي شد و سرتاسر كشور را فرا گرفت و برخي مانند بر پايي نماز جماعت در دو وقت و همچنين درس خواندن و مباحثه كردن در مساجد مورد بي مهري واقع شد. ان شاء الله با همت شما و مشاركت مؤمنان و كمك خيّران و استقبال همه اقشار به ويژه روحانيون و باز نشستگان فرهنگي علاوه بر بر پايي پنج نماز جماعت در جاهايي كه امكانش فراهم است، جدا خوانده شدن نمازها موجب شود كه در فاصله ظهر تا عصر آن مساجد مركز نشر و گسترش علم گردد و شبها نيز در فاصله ميان نماز مغرب و عشا از تفسير قرآن و نصايح اخلاقي امام جماعت بهره برده شود، زيرا آنچه امروز نيازش در جامعه محسوس است و نبودش فاجعه آفرين خواهد بود مسأله كم علمي و ضعف هاي اخلاقي است كه هر دو را مي توان با برنامه ريزي و بهره بردن از اين مستحب به ثمر رسانيد.
قبلا رو حانيون در تكيه ها و حسينيه ها در ايام سوگواري و در مراسم اموات به علم آموزي و گسترش اخلاق مي پرداختند كه تقريباً هر دوي اين فرصت ها از سوي مداحان مصادره شده است. تنها جايي كه فعلاً براي تبليغ علم و اخلاق ديني مي توان تصور كرد، استفاده از احياي همين سنت فراموش شده است كه اميد وارم از سوي بزرگان دين و دلسوزان مردم به ويژه روحانيون پر نفوذ و بزرگ مورد استقبال فرار گيرد.
السلام عليكم و رحمة الله و بركاته
احمد عابديني 28/12/95

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

چون بازاندیشی روشی دائمی است سزاوار است نوشته ها و سخنرانی های این سایت نظر قطعی و نهایی قلمداد نشود.