شبهات مربوط به آیات 50 و 51 سوره احزاب

شبهات مربوط به آیات 50 و 51 سوره احزاب

پاسخ داده شد
0
0

آیات 50 و 51 سوره احزاب، دلالت بر بی‌عدالتی پیامبر اسلام در خانواده دارد چرا که اولا به پیامبر اجازه می‌دهد زنان متعدد بگیرد و حتی به او اجازه می‌دهد زن هبه‌ای برای خود انتخاب کند. همچنین دلالت بر بی‌عدالتی در هم‌خوابگی دارد. جواب شما به این آیات چیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

پاسخ این سؤالات در سایت داده شده است. همچنین در کتاب شیوۀ همسرداری پیامبر(ص) مباحثی در این زمینه ارائه داده شده است.
در اینجا به طور خلاصه بیان کنم که زنان ما الآن مثل اينكه اسیر ما هستند و نمی‌توانند از دست ما نجات پیدا کنند. حال ما مردان یک حق قانونی براي آنان امضاء کرده‌ایم که اگر زن دیگری گرفتیم همسرمان حق اعتراض داشته باشد.
جالب است که همۀ زن‌ها از این حق استفاده می‌کنند یعنی اگر زن دوم گرفتیم آنها طلاق می‌خواهند.
حال پیامبر(ص) چند بار زن‌هایش را بین ماندن و رفتن مخیر کرد و حتی گفت من به بهترین وجه شما را طلاق می‌دهم ولی هیچ کدام حاضر نشدند از پیامبر(ص) جدا شوند و همه ماندند. پس معلوم است که به پیامبر(ص) علاقه داشتند و داخل خانۀ پيامبر برايشان از هرجاي ديگري بهتر بود. حال خدا بعد از آزمودن فراوان حضرت محمد (ص) و سرفراز بيرون آمدن او به او می‌گوید هر گونه رفتار کنی عادلانه است چرا که تو فوق عدالت هستی.
پس پیامبر(ص) به گونه‌ای رفتار کرده است که زنان او فوق رضایت را داشته‌اند.
در مورد ما هیچ گاه زنی خود را به امثال ما تقدیم نمی‌کند و تازه اگر چنین کند و بعدا اختلافی پیش آید او را تحقیر می‌کنیم که تو خودت آمدی. پس اگر این حکم، اختصاصی پیامبر(ص) است به خاطر خصوصیات اخلاقی ایشان است.
این نکته را نیز فراموش نکنید که در بین رهبران دنیا کدامیک حاضرند زندگی خصوصی خودشان را بر ملا کنند ولی قرآن در جاهای مختلف زندگی خصوصی پیامبر(ص) را بر ملا کرده است. پس معلوم است که ایشان زندگی سالمی داشته است و هیچ یک از زنانش از او بدگویی نکرده است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

چون بازاندیشی روشی دائمی است سزاوار است نوشته ها و سخنرانی های این سایت نظر قطعی و نهایی قلمداد نشود.