علت نامگذاری سوره بقره به این نام

علت نامگذاری سوره بقره به این نام

پاسخ داده شد
0
0

چرا سوره بقره با آن همه معارفِ والا، اسمش به بقره نامگذاری شده است؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

شايد گاو نمادي از تقدس خرافي بوده كه در اين سوره ذبح شده است. و بزرگترين سوره به نام گاو نامگذاري شده تا طولاني بودن و مشكل بودن مبارزه با خرافات مقدس را به بهترين نحو بنماياند و راه مبارزه با آن كه مجهز شدن به بالا و والاترين معارف است را نيز نشان دهد.
در هر زمانی باید تقدسات خیالی را از بین برد و این مطلب دارای اهمیت بسیاری است. امروزه نیز برخی چیزها، بدون دلیل تقدس پیدا کرده‌اند و ما باید آنها را ذبح کنیم. پس گاو (بقره) می‌تواند کنایه از هر چیزی باشد که تقدس خیالی پیدا کرده است که باید ذبح شود.
می‌توانید راجع به چیزهایی که امروزه تقدس خیالی پیدا کرده‌اند و باید ذبح شوند بیشتر فکر کنید. به این مطلب نیز دقت کنید که صفات گاوی که بنی اسرائیل باید ذبح می‌کردند صفاتی است که در بالاترین درجه است. بنی اسرائیل باید گاوی عالی و دارای رنگی جذاب را ذبح می‌کردند. پس ما نیز اتفاقا باید مقدسات خیالی که برای ما ارزشمند شده‌اند و جذاب هستند را ذبح کنیم.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.