فطریه افراد بیکار و بازنشسته

فطریه افراد بیکار و بازنشسته

پاسخ داده شد
0
0

سلام و درود
حاج آقا در مورد فطریه که عنوان داشتید فرد نصف دستمزد روزانه اش را بدهد. افرادی عنوان میکنند که ما هرروز بر سر کار نمیرویم. مثلا کارگر ساختمانی و یا کارگر فصلی و… ممکن است چند روزی در هفته و یا ماه ،بر سر کار برود و بقیه ایام را بیکار و یا در انتظار کار بماند. در اینجا ملاک چیست؟
سوال دیگر اینکه، آیا مستمری که بیمه هایی مثل تامین اجتماعی به افراد بازنشسته بنا به میزان سالهایی که حق بیمه داده اند، پرداخت میکند هم مشمول درآمد میشود یا خیر.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

کسانی که کارگرند و کم سر کار می‌روند به گونه‌ای که دخل و خرجشان یکی نیست زکات ندارند ولی کسی که دخل و خرجش به هم می‌رسد سعی کند چهار کیلو خرما را بدهد. مستمری بگیران نیز بالاخره حقوق ماهانه دارند و باید به مقداری که گفته شد فطریه بدهند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.