مراد از اینکه هدف خلقت عبادت است چیست؟

مراد از اینکه هدف خلقت عبادت است چیست؟

پاسخ داده شد
0
0

در آيه 56 سوره ذاريات آمده است كه: وَ مَا خَلَقْتُ الجِنَّ وَ الْانسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ‏
آيا هدف خلقت اين است كه ما فقط نماز بخوانيم و روزه بگيريم؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

چون معمولا عبادت به نماز و روزه معرفی می‌گردد این سوال پیش می‌آید که آیا ما به دنیا آمده‌ایم تا نماز بخوانیم و روزه بگیریم؟
این در حالی است که عبادت در نماز و روزه، خلاصه نمی‌شود. در قرآن دستورات بسیار زیادی آمده است. دستور به وفای عهد، رعایت عدل، خوش‌زبانی، راستگویی و بسیاری از دستورات اخلاقی دیگر. انجام این دستورات نیز عبادت است. قرآن که تنها به نماز و روزه دستور نداده است. پس ما موظفیم بقیۀ دستورات خدا را نیز عمل کنیم. عبادت یعنی عبد بودن در برابر خدا یعنی عمل به تمام دستورات او.
حال اگر کسی واقعا عبد خدا باشد همۀ دستورات خدا را عمل خواهد کرد و انجام تمام دستورات خدا یعنی به وجود آمدن زندگی سالم.
با توجه به این توضیح می‌فهمیم آیۀ وَ مَا خَلَقْتُ الجِنَّ وَ الْانسَ إِلَّا لِيَعْبُدُونِ می‌خواهد بگوید هدف خلقت، رسیدن به زندگی سالم و زندگی برتر است. آنچه بيان شد با رواياتي كه يعبدون را به معناي يعرفون دانسته‌اند نيز هماهنگ است يعني شما را آفريدم تا با علم آموختن و شناخت پيدا كردن و عمل به آن متكامل شويد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.