مشرکان آن‌چه را خوش ندارند برای خدا قرار می‌دهند

مشرکان آن‌چه را خوش ندارند برای خدا قرار می‌دهند

پاسخ داده شد
0
0

در آيه 62 سوره نحل يكى از صفات مشركين اين چنين بيان شده است كه: وَ يجْعَلُونَ لِلَّهِ مَا يَكْرَهُونَ
و آنچه را [چون دختر] خوش ندارند، براى خدا قرار مى‏دهند.
آيا شبيه چنين اعتقادى در بين ما نيز وجود دارد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

بله، در اینجا چند مثال می‌زنم:
مثال اول: در انفاق‌ها گاهی اوقات چیزهایی را که دوست نداریم برای مسجد می‌بریم.
مثال دوم: افراد در نوشتن اعلامیه‌ها دقت می‌کنند که اسم چه کسی اول بیاید و اسم چه کسی دوم ولی به خدا که می‌رسند می‌گویند اباالفضل کمکت کند، خدا کمکت کند یعنی اسم غیر خدا بر اسم خدا مقدم شده است. پس برای خودشان کراهت دارند که اسمشان موخر بیاید ولی به راحتی اسم خدا را موخر می‌کنند.
مثال سوم: آیا ما دوست داریم شخصی تندتند با ما صحبت کند یا این کار را بی‌احترامی به خود به حساب می‌آوریم؟ طبیعتا چنین چیزی را دوست نداریم ولی خود ما مثلا برای رسیدن به افطاری در ماه رمضان آنقدر تندتند نماز می‌خوانیم که نوعی بی‌احترامی به خداست. پس ما چیزی را که برای خود دوست نداریم برای خدا قرار می‌دهیم.
مثال چهارم: اگر کسی به نیت شفا به مشهد رفت و شفا پیدا کرد چون شفا پیدا کردن را خوب می‌پندارند به امام رضا(ع) نسبت می‌دهند ولی اگر مُرد آن را به امام رضا(ع) نسبت نمی‌دهند بلکه به خدا نسبت می‌دهند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.