معنای اینکه اولیای الهی خوف و حزنی ندارند چیست؟

معنای اینکه اولیای الهی خوف و حزنی ندارند چیست؟

پاسخ داده شد
0
0

در آيه 62 سوره يونس آمده است: أَلَا إِنَّ أَوْلِيَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَ لَا هُمْ يحْزَنُونَ‏- حال آيا واقعا اولياء الهى از هيچ چيزى نمى‌ترسند و اصلا هيچ حزنى ندارند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

مراد از خوف و حزنى كه در آيه 62 سوره يونس از اولياء الله نفى شده است خوف و حزن افراطى، آن هم نسبت به مسائل دنیوی است كه دلالت بر وابستگى افراد به دنيا داشته باشد و آيه مى‌خواهد بگويد اولياء الهى چنين خوف و حزنى ندارند. به عبارت دیگر اولیاء الهی خوف و حزن دارند ولی خوف و حزن آنها، در چنگ آنهاست و اینگونه نیست که بر آنها غلبه کند؛ چرا که از تعبیر لَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ که در آن حرف (عَلی) بکار رفته است بدست می‌آید که خوف دنیوی بر آنها غلبه پیدا نمی‌کند و همچنین از تعبیر لَا هُمْ يحْزَنُونَ‏ که در آن از فعل مضارع استفاده شده است بدست می‌آید که حزن دنیویِ آنها مستمر نیست. این احتمال نیز وجود دارد که منظور از خوف و حزن نداشتن اولیای خدا، پاداش آنها در آخرت باشد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.