معنای تعبیر أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ

معنای تعبیر أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ

پاسخ داده شد
0
0

برخى تعبير أَفَتُؤْمِنُونَ بِبَعْضِ الْكِتَابِ وَ تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ در آيه 85 سوره بقره را مربوط به كسانى مى‌دانند كه به بعضى از دستورات اسلام عمل مى‌كنند و به برخى عمل نمى‌كنند و مثلا مى‌گويند كسى كه نماز مى‌خواند ولى حجاب را رعايت نمى‌كند مصداق اين تعبير است. آيا اين حرف صحيح است‏؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

خير به نظرم صحيح نيست. اين تعبير مربوط به ايمان و كفر است يعنى كسى كه به برخى از حقایق اسلام ايمان مى‌آورد و نسبت به برخى که می داند جزو دین است، حق پوشى مى‌كند و کفر می ورزد، نه كسى كه به برخی از دستورات دین عمل می کند و از روى غفلت يا تنبلی یا از روى شبهه به برخى از دستورات اسلام عمل نمى‌كند. دقت كنيد كه تعبير تَكْفُرُونَ بِبَعْضٍ با تعبير تترکون بعضا او تَغفُلُونَ عن بَعْضٍ متفاوت است.
همچنین ممکن است برخی از امور دینی نباشد بلکه عرفی باشد مثل زبان عربی و لباس عربی عرفی است نه شرعی. از اینها گذشته کسی که از باب حق پوشی و کفر عملی کاری را ترک کند با کسی که از روی غفلت یا شبهه داشتن عملی را ترک کند متفاوت است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.