معنای حدیث لم تنجسک الجاهلیة بانجاسها

معنای حدیث لم تنجسک الجاهلیة بانجاسها

پاسخ داده شد
0
0

شما در کتاب (پرتوی از پیشوایان رحمانی) حدیث لم تنجسک الجاهلیة بانجاسها را از تهذیب الاحکام آورده‌اید و آن را با ژن مربوط دانسته‌اید. به نظر من این حرف صحیح نیست بلکه چه بسا منظور این باشد که ائمه از آن جامعۀ فاسد تأثیر نپذیرفتند. شما به چه دلیلی این روایت را با ژن مرتبط دانسته‌اید؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

بله این احتمالِ مطرح شده توسط شما هم قابل تأمل است ولی احتمالی که من مطرح کردم نیز بعید نیست. نباید به علوم دانشمندان در فهم دین بی‌توجه باشیم. اگر بتوان همۀ علوم را قبول کرد و در یک نظام مهندسی دقیق هر چیزی را دید بهتر است تا اینکه بخواهیم فقط از اطلاعات دینی، قرآن و روایات را بفهمیم.
به هر حال علم روز از انواع ژن و حتی ژن مخفی سخن می‌گوید. این ژن باعث می‌شود که از پدر و مادر بد ، بچۀ خوب به وجود آید. پس اینکه یک گزارۀ دینی با توجه به علوم روز معنا شود اشکالی ندارد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.