چرا به اهل ایمان دستور به ایمان داده شده است؟

چرا به اهل ایمان دستور به ایمان داده شده است؟

پاسخ داده شد
0
0

درآيه 136 سوره نساء آمده است: يَأَيهُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ ءَامِنُواْ
چرا در اين آيه به اهل ايمان مى‌گويد ايمان بياوريد؟ مگر اهل ايمان، ايمان نياورده‌اند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

در این زمینه می‌توان چند نظر بیان کرد از جمله:
الف) اگر منظور از يَأَيهُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ ءَامِنُواْ اهل ایمان واقعي باشد آنگاه آيه مي‌گويد: با اینکه ایمان آورده‌ايد، ولی دائما باید ایمان خود را به روز کنيد و درجات بالاتری از ایمان را بدست آورند. پس آیه می‌گوید در ایمانتان ساکن نباشید بلکه آن را تقویت کنید.
ب) اگر منظور از يَأَيهُّا الَّذِينَ ءَامَنُواْ مسلمانانی است که به ظاهر ایمان آورده‌اند ولی ایمانشان حقیقی نیست. آیه به آنها با همان اسم ظاهری خطاب می‌کند که ای کسانی که در ظاهر ایمان آورده‌اید، ایمان حقیقی داشته باشید.
ج) چون بسیاری از مسلمانان، ایمان آوردنشان از جبر محیط نشأت گرفته است به گونه‌ای که اگر در محیط دیگری بودند اعتقاد دیگری داشتند. حال آیه به چنین افرادی می‌گوید ای کسانی که جبر محیط شما را به سوي اسلام کشانده است، ایمانی بیاورید که کاملا اختیاری باشد.
د) منظور از يا ايها الذين آمنوا حزب و گروه مسلمانان است. يعني اي مسلمانان ايمان بياوريد يا ايمان خود را تقويت كنيد.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.