چرا ملائکه از فساد و خونریزی خلیفه سوال کردند؟

چرا ملائکه از فساد و خونریزی خلیفه سوال کردند؟

پاسخ داده شد
0
0

وقتی خداوند به ملائکه گفت من می‌خواهم در روی زمین خلیفه‌ای قرار دهم چرا ملائکه از فساد و خونریزی این خلیفه صحبت کردند؟ آیا آنها از خوبی‌های آن خلیفه خبر نداشتند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

برای توضیح این مطلب مثالی می‌زنیم: فرض کنید به شخصِ بی‌اطلاعی، فقط حوادث ناگوار رانندگی نشان داده شود و از خوبی‌های ماشین خبر نداشته باشد. طبیعتا برای این فرد سوال پیش می‌آید که اصلا چرا شما انسان‌ها ماشین را ایجاد کرده‌اید که این قدر حادثه از آن ایجاد می‌شود؟ ولی اگر خوبی‌های ماشین برای آن شخص گفته شود او متوجه می‌شود که در مجموع وجود ماشین بهتر از نبودن آن است.
حال در بحث ملائکه نیز همین‌گونه است. ملائکه فقط از بدی‌های آن خلیفه ذهنیت داشته‌اند و به همین خاطر سوال می‌کنند که خدایا چرا می‌خواهی چنین موجودی ایجاد کنی؟ ولی وقتی خداوند به آنها یاد می‌دهد که این خلیفه، اسماء را می‌داند و در واقع به ملائکه می‌فهماند که این خلیفه چه خصوصیات خوبی دارد آنها قانع شده و ساکت می‌شوند.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.