گسترۀ دعوت انبیاء

گسترۀ دعوت انبیاء

پاسخ داده شد
0
0

چرا در طولِ ۷۰۰۰ سال زندگیِ اقوامِ سرخپوستِ آمریکا و تمدن‌هایِ آن‌ها، خداوندِ جهان، دینی را برایِ هدایتِ آن‌ها نفرستاد؟ جایِ تعمق دارد، اگر کریستوف کلمب، آمریکا را کشف نمی‌کرد آیا خدایِ ابراهیم و موسی به این قاره راه می‌یافت؟ به راستی این چه خدایی است که ۷۰۰۰ سال سرخپوستان را رها کرد؟ در شرقِ دور تا کره و ژاپن هم خبری از خدایِ ادیانِ ابراهیمی نیست. در قطبِ شمال و قطبِ جنوب و در سرزمین‌هایِ سیبری و آلاسکا هیچ پیغمبری از جانبِ خدایِ جهان ظهور نکرد؟ به راستی خدایِ این صدمیلیارد کهکشان، چرا هدایتِ انسان را از همۀ زمین به غیر از خاورمیانه دریغ کرده است؟ خونِ عرب و اسرائیلی از استرالیایی و سرخپوست، رنگین‌تر بود!؟ چه لزومی داشت که خدایِ خاورمیانه با کشتیِ کریستف کلمب به آمریکا برسد؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

آیا شما بررسی کرده‌اید که خدا برای سرخ‌پوست‌ها پیامبر نفرستاده است؟ شما از کجا مطمئن هستید که پیامبری برای آنها نیامده است؟ آنها حتما دین داشته‌اند. دین یعنی برنامۀ زندگی. خدایی که ما را خلق کرده خود او هدایت‌گر است. خدایی که بشر را خلق کرده برنامه هم داده و انسان از آن برنامه استفاده کرده و پیشرفت کرده ولی چه بسا اتفاقاتی افتاده است که از منشأ اصلی پیشرفت که دین و برنامۀ الهی است حرفی زده نمی‌شود. پس ادعای من این است که اگر بشر به پیشرفتی رسیده اتفاقا از طریق یک دین و روش زندگی بوده است.
و اما این حرفها بر فرضی است که در آن نقاط اقوامی بوده‌اند ولی ممکن است کسی بگوید در آن‌ مکان‌ها شكل انسان بوده و انسان عاقل نبوده و بنابراين تمدنی هم نبوده و اگر هم بوده تمدن غریزی بوده نه فکری و عقلی. پس حرف من این است که اگر آنها عاقل بوده‌اند حتما برنامۀ هدايتي نیز داشته‌اند و اگر عاقل نبوده‌اند نیازی به دین نداشته‌اند.
خدای ابراهیم و موسی خدای بقیه پیامبران هم هست. اگر این درست باشد که 124000 پیامبر داریم پس خدا هیچ گروهی را رها نکرده است. در آیه 164 سوره نساء آمده که قصۀ برخی از انبیاء در قرآن بیان نشده است. پس اگر اسمی از برخی پیامبران در قرآن نیست نگوییم غیر از پیامبرانِ ذکر شده در قرآن پیامبری وجود نداشته است.
و اما اینکه چرا خدا قصه دیگر انبیاء را نگفته چون -در مَثَل- هر مکانی معمولا علمایی دارد و در هنگام درس آموزي و عبرت، علماي خودشان را مثال مي‌زنند. و مردم نيز كساني را تجلیل می‌کنند که با خودشان مرتبط هستند. در خاورمیانه این پیامبران بوده که قرآن از آنها نام برده است ولی انبیاء، محدود به این موارد نیست. پس از جانب خدای جهان در هر جایی پیامبر آمده حتی در سیبری و …. ولی چون قرآن در اين منطقه نازل شده اسم پيامبران مناطق ديگر در قرآن نیامده است.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.