چگونگی فریب آدم و حوا توسط شیطان

چگونگی فریب آدم و حوا توسط شیطان

پاسخ داده شد
0
0

مگر وقتی شیطان به آدم سجده نکرد، خدا او را از بهشت بیرون نکرد؟ اگر چنین است پس چطور توانسته دوباره وارد بهشت بشود و آدم و حوا را گول بزند تا سیب را بخورند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
پاسخ عالی
0
0

اینکه خداوند به آدم و حوا گفت وارد جنت شوید مراد از جنت معلوم نیست بهشت باشد. جنت به معنای باغ است و بیشتر به نظر میرسد باغی بر روی زمین بوده باشد نه بهشت. حال وقتی باغ زمینی شد شیطان هم میتواند به آن راه پیدا کند.
و اما مراد از هبوط آدم و حوا، نزول از رتبه معنوی است نه اینکه از بهشت برین بیرون شده باشند.
و اما اصلا این احتمال وجود دارد که داستان آدم و حوا و شیطان، سمبلیک بوده باشد تا چند نکته را به ما بفهماند. پس بجای توقف در جزئیات داستان باید به نکات ارزشمند این داستان توجه کرد از جمله اینکه :
۱. علم آنقدر ارزش دارد که وقتی آدم عالم شد ملائکه بر او سجده کردند.
۲. تعصب و غرور و نژادپرستی آنقدر بد است که موجب سقوط میشود.
۳. راه برای گنهکار بسته نیست بلکه او میتواند با توبه گذشته خود را جبران کند.
۴. خدا با وجود اینکه عالم به همه چیز است در مورد خلقت آدم با ملائکه گفتگو کرده و این مطلب ضرورت گفتگو و مشورت را میرساند.
بهتر است از این داستان این مطالب را بیاموزیم نه اینکه بر روی نقاط مبهم آن توقف کنیم.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

جهت تهیه آثار استاد احمد عابدینی پس از تصمیم در مورد کتاب مورد نظرتان از طریق ایمیل موجود در صفحه ارتباط با ما اقدام به سفارش گذاری کنید. فرآیند تهیه کتاب از طریق ایمیل در حال حاضر قابل انجام است. پس از دریافت ایمیل شما، اطلاعات درخواست شما بررسی می شود و از همان طریق پاسخی برای شما ارسال می گردد. در نظر داشته باشید که محصولات عموما به صورت PDF عرضه می شوند و کتاب فیزیکی در صورت موجود بودن و درخواست شما قابل ارائه است.